logo

Nejnovější akvizicí společnosti Genagricola v odvětví vinařství je Costa Arènte, 86 hektarová usedlost (35 ha) se 42 akry (17 ha) vinic v údolí Valpantena nedaleko Verony.

Statek, který byl získán v roce 2015, se nachází v obci Grezzana v nadmořské výšce 820 až 1150m.n.m., na hlinitých vápenatých půdách. Nachází se na vrcholu kopce („costa“ znamená „kopec“ nebo „hřeben“ ve Veronese dialektu) a je obklopen vinicemi na třech stranách. Expozice Costa Arènte je zvláště příznivá pro produkci zdravých hroznů, schopných podstoupit proces sušení nutný k vytvoření Amarone, symbolického vína regionu.

Vinařství prošlo významnou transformací a Giovanni Casati, zkušený agronom a enolog, zřídil rezidenci v Costa Arente, aby dohlížel na transformaci z první ruky. Riccardo Cotarella, konzultantský enolog Genagricola, si tuto ambici vzal jako svou vlastní, poskytl svůj osobní přínos s vášní a nadšením a spolupracoval se svým týmem vedle Casati na definování konečné formy místních vín. Na usedlosti se produkují jen tři vína. Klasická Valpolicella, Ripasso a nejvyšší víno regionu Amarone.

Podkategorie