Historie vinařství Mamete Prevostini se začala psát před více než 70 lety. Rodinné vinařství začalo původně jako klasické agriturismo, kde se produkovaly sýry a sušené šunky. Teprve později začal Mamete nakupovat zdejší vinice. Mamete Prevostini je vinařstvím s úzkou vazbou ke své lokalitě Valtellina v severském horském regionu Lombardia. Vinice v oblasti Valtellina, jsou z nejdůležitějších terasovitých vinic v Itálii. Dnes Mamete Prevostini obhospodařuje 11 hektarů vinic.

Vína Mamete Prevostini mají výrazný a jedinečný charakter. Každé víno Mamete Prevostini věrně odkazuje na svůj jedinečný terroir území Valtellina a vykazují zejména eleganci, jemnost, sílu, a jsou uznávána pro skvělou interpretaci odrůdy Nebbiolo ve Valtellině.

Vína Mamete Prevostini, vína Valtellina, začínají svou historii v Crotto, kde po válce začal dědeček Mamete Prevostini vyrábět víno s použitím místních hroznů Nebbiolo, která nabízel zákazníkům ve své restauraci Crotasc, která je stále referenčním bodem pro dobrou kuchyni Valtellina.

Od roku 1988 je společnost Mamete Prevostini řídí vinařství syn Mamete a svým přínosem spolu s rodinnou tradicí přinesl mnoho inovací jak při pěstování vinic, tak při vinařství. V roce 2013 Mamete Prevostini vytvořil vůbec první vinný ekologický sklípek CasaClima sklípek v Lombardii, což bylo velkolepou událostí, která se týkala všech vinařů ve Valchiavenna.

Podkategorie