Příběh vinařství Viberti Giovanni začíná, když Cavalier Antonio Viberti koupí Locanda del Buon Padre. Píše se rok 1923, kdy Antonio začal vyrábět víno pro hosty své Locandy v suterénu Buon Padre. V té době byly Dolcetto, Barbera a Nebbiolo 3 hrozny vinifikovanými samotnou společností Cavaliere a prodej vín se uskutečňoval téměř výlučně v Buon Padre.

V roce 1967 zahájil druhý syn Giovanni ve spolupráci s manželkou Marií první kroky v malém rodinném sklepě.
Přítomnost Marie se stává zásadní pro vinný sklep a pro Buon Padre. Kuchařka, která se přímo podílí na přípravě pokrmů, přispívá svou prací a svou lidskou hodnotou k růstu sklepa, vín a rodiny. .
V 70. letech sklep roste díky novým prostorám, kde začínají první kvašení v cementových nádržích.
Na konci 80. let začaly první mikrovinifikace jednotlivých vinic v ocelových nádržích s regulovanou teplotou a v evropských zemích se začal rozšiřovat první výhradně místní prodej. 90. léta znamenají začátek exportu na rostoucím americkém trhu.

Vinařství Viberti Giovanni dnes pokračuje ve své historii třetí generací, ve které je Claudio, nejmladší syn, přímo zapojen do vinařství a řízení.
Díky své minulosti dnes může počítat s produkcí 120 000 lahví ročně, s mladým a motivovaným personálem a s ambicí dosáhnout stále nových cílů. V poslední době se podstatná investice týkala révy Barbera, zejména do výroby posledně narozené „La Gemella“. Z přátelství, které vzniklo mezi školními lavicemi, bylo v posledních letech dosaženo důležité dohody o získání hroznů Nebbiolo z historické částice v srdci Monvigliero di Verduno cru.
Barolo Buon Padre zůstává v centru pozornosti rodiny: od roku 2012 bylo na jeho shromáždění přidáno Nebbiolo z vinice Perno di Serralunga d'Alba a z Albarella cru v srdci obce Barolo. Barolo Buon Padre nadále roste ve svém nejklasičtějším stylu díky dnešnímu příspěvku osmi různých Barolo crus, odborně kultivovaných s ohledem na jejich biodiverzitu.

Podkategorie