Elegantní a jemné šumivé víno z oblasti Lombardia. Jedná se o spojení odrůd pinot noir a chardonnay. Pinot dává vínu jednak jemnou růžovou barvu a zároveň také půvabnou ovocnost čerstvých bobulí, malin jahod a ostružin. V chuti je víno osvěžující díky kyselince, jež mu dodává odrůda chardonnay. Projeví se lehké tóny opékané briošky a másla spolu s ovocem. Perlení je díky dlouhému zrání velmi jemné a dlouhotrvající.

Vinařství: Ca´del Bosco
Oblast: Lombardia
Odrůdové složení: Chardonnay, Pinot Noir
KlasifikaceFranciacorta DOCG
PolohaSeverozápad Itálie, region Lombardia. Vinice mají průměrné stáří kolem 29 let. Veškeré vinohrady se nacházejí v aglomeraci vesnic Cazzagno San Martino, Iseo, Erbusco a Passirano. Sklízí se v první polovině října. Výnos činní 7200kg z hektaru, což je 4250 litrů moštu.
Gastro párováníaperitiv, slavnostní příležitosti, ústřice
Teplota servisu: 6-8°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l

Vinifikace
Ruční sklizeň hroznů. Obě odrůdy jsou vinifikovány separátně. Pinot Nero prochází krátkým macerováním se slupkami k získání barvy. Tento proces probíhá mezi 24 - 36 hodinamy. Fermentace moštu probíhá v dubových sudech i nerezových tancích, při kontrolovaných teplotách. Chardonnay zraje jen v nerezu. Po osmi měsících ležení se přechází k blendování vína. Následně se víno lahvuje a zraje spolu s kvasinkami 30 měsíců při stálé teplotě 12°C. Teprve poté se zátky odstřelují a uzavírají do finální podoby.

Napsat svou recenzi

Napsat svou recenzi

související zboží