Italské chutě - novinky a recepty

Colonne di Pompei alla Vodka con Basilico e Parmigiano

Pojďte si s námi uvařit originální těstoviny Colonne di Pompei s poněkud jinou omáčkou, která sice je původem italská, ale ne zas až tak známá. Váš talíř bude plný zakroucených telefonních kabelů obalených omáčkou, která si najde cestu do každé skulinky, přilne k těstovinám jako voňavý krémový dehet a přinese vám bohatství chuti, které u špaget nebo linguine málokdy zažijete. Jakmile máte tuto kombinaci na talíři, všechno se vám najednou vizuálně i chuťově spojí a dá to smysl. Nejen vy, ale i vaše děti budou tyto hravé těstoviny Colonne di Pompei jednoduše milovat.

label
remove_red_eye 129 zobrazení

Vinařství Sella & Mosca ze Sardínie

Před více než stoletím dva piedmontští dobrodruzi - pan Sella, inženýr a konstruktér spolu a s ním právník pan Mosca, spolu objevili nezkultivované pozemky na Sardínii, ve kterých viděli velký potenciál a založili tak společnosti Sella & Mosca. V roce 1899 zahájili kultivaci a obnovu této půdy, která začala cestu kráse vín, vůní a barev hroznů. Desetiletí práce na zkultivování pozemku od kalin a náletů vdechly život vinohradu, který je rozlohou jedním z největších v Evropě a který nelze zaměnit s ničím jiným nebo podobným. Vinohrad, kde se historie, technologie a příroda pojí v jedno, jako kdyby to tak bylo odjakživa.

label
remove_red_eye 139 zobrazení

Casa Rinaldi

Společnost Casa Rinaldi má za sebou více než 40 let historie ve světě koření a potravinářských výrobků a zrodila se z vášně pro tradiční balzamikový ocet z Modeny. Za své jméno vděčí budově z roku 1888, v jejíž prostorách se nachází starobylý octový sklep rodiny Rinaldi. Místo zahalené magií, kde jako by se zastavil čas. V několika bateriích tvořených čtyřiceti starobylými a cennými sudy z 16. a 17. století zde stále ožívá vzácné černé zlato z Modeny, známé po celém světě. Právě z tohoto místa se rodí náš příběh, v jehož základech se skrývá velká vášeň pro tradiční balzamikový ocet Aceto Balsamico di Modena.

label
remove_red_eye 715 zobrazení

Vinařství Astoria

Vinařství Astoria vzniklo v roce 1987 jako projekt Paula a Giaorgia Polegato, kteří pocházejí z rodiny s velmi bohatou vinařskou historií. Vína této mladé společnosti, především pak ta šumivá prodávaná pod značkou Astoria, se velmi brzy proslavila v širokém okolí i na mezinárodních trzích, kde pravidelně sbírají ocenění na světových vinařských soutěžích. V současné době jsou nedílnou součástí vysoké gastronomie v mnoha zemích nejen Evropy.

label
remove_red_eye 679 zobrazení

Giny z likérky Marcati

Tradice, kvalita, inovace a také odvaha, kultura a vize jsou podstatou, která poháněla rodinu Marcati a která proslavila její likéry a destiláty ve světě. Harmonie vůní, hledání vzácných esencí, výběr nejkvalitnějších surovin spolu s neustálou kontrolou všech fází zpracování představují hodnotu produktů Marcati, která se stala referenčním bodem pro stále náročnější a vybíravější trh. Jedinečná, silná a odvážná esence. To jsou základní atributy nové řady ginů, které Marcati úspěšně uvedla na náročný globální lihovinový trh.

label
remove_red_eye 743 zobrazení