Parmigiano Reggiano D.O.P. parmezán

Parmigiano Reggiano D.O.P. parmezán
search
  • Parmigiano Reggiano D.O.P. parmezán
  • Parmigiano Reggiano D.O.P. parmezán

Parmigiano Reggiano D.O.P. 300g

Italský Parmigiano Reggiano, je jedním z neznámějších tvrdých sýrů a také se mu přezdívá král sýrů. Pravý se nazývá Parmigiano-Reggiano podle provincie Parma a provincie Reggio Emilia v přesně vymezené lokalitě Parma, Reggio, Mantova, Emilia, Modena a je chráněn stejnojmennou ochrannou známkou původu. Vyrábí se podle přísných pravidel a předpisů. Čerstvé a částečně odtučněné kravské mléko pro výrobu musí pocházet z volně se pasoucích krav, které se živí pouze zeleným krmivem. Sýry mají tvar bochníků o průměru 40–45cm a tloušťce 18–24cm. Průměrná hmotnost bochníku je 39,9 kilogramu. Bochníky se máčejí 15–20 dnů v solném roztoku. Následuje zrání na dřevěných policích, které trvá od 1 roku do 3, 4 nebo i 6 let. Má zrnitou strukturu a pevnou hladkou kůrku jemně nažloutlé až zlatavé barvy. Chuť je jemně štiplavá. Parmigiano Reggiano se snadno rozpouští, používá se do polévek, omáček. Velmi oblíbený je nastrouhaný na těstoviny nebo jako pochutka k vínu.

1468
Poznámka k ceně
Váha tohoto produktu je pouze orientační a skutečná cena bude přepočítána podle reálné váhy produktu
277,00 Kč

240.87 bez DPH


Počet

Parmigiano Reggiano D.O.P. parmezán

Uvedená cena výrobku je za 300g. Cena bude přepočtena dle skutečné váhy. Parmazán je originálně od výrobce porcovaná v 0,3 až 0,4 kg vakuovém balení. Při platbě počkejte na přepočítání ceny, kterou pošleme na Vámi uvedený e-mail. První doručený e-mail je automatický - s potvrzením objednávky, v druhém e-mailu pošleme přepočítanou cenu podle skutečné váhy.

Producent: Virgilio
Název česky: Tvrdý sýr z kravského mléka
Název italsky: Parmigiano Reggiano
Složení: Kravské mléko, syřidla, soli (použití přísad není povoleno)
Alergeny: kravské mléko
Nutriční hodnoty
: Energetická hodnota na 100g 1671kj / 402kcal, Tuky 30g z toho Nasycené mastné kyseliny 20g, Sacharidy 0 z toho Cukry 0 Polyalkoholy 0 Škroby 0 Vláknina 0,8g, Bílkoviny 32g, Vitamíny 0 Minerální látky 0 Sůl 1,6g